Kaseta Shimano 105 – gwarancja najwyższej jakości

Grupa Shimano 105 oferuje nam wiele godnych uwagi części rowerowych, które odpowiedzą potrzebom nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały i renoma marki dają pewność, że twój jednoślad będzie działał bez zarzutu.

Shimano 105 to linia części rowerowych, które pozwolą na posmakowanie intensywnych emocjo związanych z dynamiczną, profesjonalną jazdą sportową. Wśród elementów wyróżnia się kaseta Shimano 105 – wyposażona w 11 zębatek, szersza w stosunku do kasety 10 rzędowej, o specyficznym kształcie. Kaseta wyróżnia się trwałością materiałów porównywalną do modeli 10 rzędowych. Kasetę grupy Shimano 105 możesz nabyć tutaj.

Kaseta rowerowa – zasada działania

Kaseta rowerowa to jak połączenie kilku kół łańcuchowych w jeden mechanizm tylnych zębatek rowerowych. Kasety występują w napędach z zewnętrznym systemem zmiany biegów i są montowane na tylną piastę. Jej głównym zadaniem jest przekazywanie napędy na tylne koło roweru.

Kaseta rowerowa, a wolnobieg

Wyglądem kaseta rowerowa bardzo przypomina wolnobieg, jednak te dwa elementy odpowiadają za zupełnie inne zadania. Wolnobieg łączy koła zębate z przekładnią łańcuchową, co przenosi napęd z przekładni na koło i pozwala na jego obracanie się nawet, gdy zębatka jest zatrzymana lub kręci się w przeciwnym kierunku. Podobnie jak kasetę rowerową, wolnobieg montujemy na piastę.

 

Dodaj komentarz