Amortyzatory rowerowe dla wygody i bezpieczeństwa

Amortyzatory rowerowe to części fakultatywne – możemy, lecz nie musimy dodawać ich do swojego sprzętu. Większość ich cech przemawia jednak za tym, ażeby włączyć je do swojego jedno śladu. Amortyzator to gwarancja nie tylko wygody, ale i redukcji zagrożeń podczas jazd.

Jak działa amortyzator?

Amortyzator rowerowe mają za zadanie tłumić drgania spowodowane nierówną nawierzchnią. Ich obecność powoduje, że koła roweru nie odrywają się od podłoża w trakcie jazdy. Rower z amortyzatorem o wiele łatwiej się prowadzi – odczujesz to, jeżdżąc po wymagającym terenie.

Czy każdy rower wymaga amortyzatora?

Amortyzator to zbawienny element, jednak nie w każdym rowerze sprawdzi się bez zarzutu. To część dedykowana do jednośladów przeznaczonych do jazdy w trudniejszych warunkach, a zatem do rowerów typu MTB, czy też trekkingowych. Amortyzator na rowerze miejskim, poruszającym się po mało wymagającym ternie może być wręcz przeszkodą i niepotrzebnym obciążeniem. Jeśli więc rower służy ci wyłącznie do pokonywania codziennej drogi do pracy, po ścieżce rowerowej, możesz śmiało zrezygnować z elementu, jakim jest amortyzator.

Przydatne akcesoria

Jeśli już decydujemy się na montaż amortyzatorów, warto zainwestować również w dodatki, które zadbają o ich prawidłowe działanie. To między innymi oleje do amortyzatorów, podkładki do zmiany skoku, uszczelki do goleni, sprężyny. Atrakcyjną ofertę takich elementów proponują nam marki takie jak Fox, czy RST.

Amortyzatory rowerowe w MTB

Zwłaszcza rowery MTB powinny być wyposażone w dobre amortyzatory, redukujące drgania i zapewniające rowerowi dobrą przyczepność. Wybierając amortyzatory do roweru górskiego, zwracajmy uwagę na dostosowanie ich rozmiaru do naszego sprzętu, odpowiednie mocowanie hamulców, poziom tłumienia, odpowiednią lekkość materiałów. Atrakcyjny wybór amortyzatorów dla rowerów MTB znajdziesz tutaj: https://www.rowertour.com/c/131/amortyzatory-26-mtb.

Amortyzatory rowerowe, choć nie należą do standardowego wyposażenia, powinny znaleźć się w każdym rowerze, który służy nam do uprawiania sportów dynamicznych i ekstremalnych. Pamiętajmy, że tego rodzaju element gwarantuje nam większe bezpieczeństwo oraz kontrolę nad pojazdem.

Dodaj komentarz