Torby do transportu rowerów – jak wybrać odpowiednią?

Każdy miłośnik rowerów chce, aby jego ulubiony jednoślad towarzyszył mu wszędzie. Podróże wiążą się z koniecznością transportu roweru, często w różnych typach środków komunikacji. Czy wiesz, na jakie torby do transportu rowerów warto zwracać szczególną uwagę? Podpowiadamy, jak znaleźć swój „numer jeden”.

Z rowerem w świat!

Choć dotrzemy nim niemal wszędzie, czasem i on wymaga od nas bezpiecznego transportu. Nie ukrywajmy – rower sam w sobie nie należy do poręcznego typu bagażu, dlatego, gdy planujemy dłuższą podróż należy zadbać o to, by jego przewożenie było maksymalnie wygodne, ale i bezpieczne. Praktycznym rozwiązaniem są torby do transportu rowerów – dostosowane do sprzętu o różnych wielkościach.

PRO Torba walizka transportowa na rower z mocowaniem na osiach – dostępna tutaj.

Jak wybrać torbę idealną?

Torby przeznaczone do transportowania rowerów powinny cechować się wytrzymałością materiału, co zagwarantuje nam, że nasz jednoślad bezpiecznie przetrwa podróż nawet rozłożony na części. Warto zwracać uwagę, by torba zawierała praktyczne, wewnętrzne kieszonki, w których możemy schować mniejsze części oraz ulubione akcesoria rowerowe. Obowiązkowym wyposażeniem dobrej jakości torby na rower są mocne zapięcia i rzepy, stabilizujące nasz sprzęt, jak i specjalne strefy przeznaczone do przechowywania kół.

Wygodne udogodnienia

Torba do transportu roweru ma w końcu stanowić wygodne ułatwienie, wobec czego warto wybrać tę, która zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i maksymalny komfort przewożenia sprzętu. Torby z wygodnymi uchwytami lub na kółkach to udogodnienia, dzięki którym nie odczujemy, że w bagażu przewozimy całkiem pokaźny kawał sportowego sprzętu. Warto pomyśleć także, jak będziemy przechowywali naszą torbę, gdy chwilowo nie będzie nam potrzebna. Torby do transportu rowerów wykonane z materiału są kompaktowe, dzięki czemu w wygodny sposób możemy zwinąć je i schować do szuflady. Walizki do transportu rowerów (sprawdź ten model,) choć znacznie trwalsze, wymagają większej przestrzeni do przechowywania.Ochrona roweru na co dzień

Nawet wówczas, gdy nie planujemy podróży z naszym jednośladem, warto mieć na uwadze ochronę roweru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Każdy miłośnik jednośladów powinien mieć w zanadrzu pokrowiec do zabezpieczania roweru, który pozwoli bezpiecznie przechowywać go na balkonie, w garażu czy w ogrodzie. Tak zabezpieczonemu rowerowi nie straszna wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Aby móc cieszyć się swoim ulubionym sprzętem przez długi czas, warto zainwestować w dobrą torbę do jego transportu. Szeroki wybór różnych toreb do transportu i ochrony rowerów znajdziesz pod adresem:

https://www.rowertour.com/c/46/walizki-i-torby-do-transportu-rowerow .

Dodaj komentarz