Kurtki rowerowe – przegląd najlepszych modeli

Z dobrą kurtką rowerową nie straszny ci deszcz i śnieg. Odpowiednio wyposażony strój rowerzysty to gwarancja komfortowego treningu. Sprawdź, jak wybierać kurtki rowerowe, aby zawsze być przygotowanym na każde okoliczności pogodowe.

Kurtka rowerowa – must have sportowca

Istnieje wiele elementów wyposażenia rowerzysty, bez których możemy się obyć. Kurtki rowerowe z pewnością nie należą do tej grupy – przekonamy się o tym wówczas, gdy na trasie złapie nas ulewa. Stąd właśnie wynika najważniejsze kryterium, jakim powinna cechować się kurtka idealna – powinna mieć przede wszystkim właściwości wodoodporne i chroniące przed wiatrem. Kurtki powinny przylegać do ciała, aby zapewnić nam maksymalną swobodę ruchów. Jednoczesną cechą pożądaną w dobrych kurtkach rowerowych jest dobra cyrkulacja powietrza – pozwalająca skórze oddychać.

Do innych, przydatnych cech kurtki idealnej można zaliczyć:

  • Obecność kieszonko na plecach,
  • Silikonowy pasek wszyty u dołu, zapobiegający podnoszeniu się kurtki w trakcie jazdy,
  • Niską wagę,
  • Wodoodporny zamek,
  • Ochronną stójkę,
  • Przedłużony tył dla zabezpieczenia pleców.

Z ociepleniem, czy bez?

Na rynku znajduje się również pokaźna oferta ocieplanych kurtek na rower. To rozwiązanie idealne na zimę – gdy niestraszne nam silne mrozy, a warunki nawierzchni pozwalają na choćby lekki trening. Ich istotną cechą jest zarówno zatrzymywanie ciepła, jak i ochrona przed deszczem i śniegiem. Funkcjonalne kurtki na rower z ociepleniem powinny jednocześnie cechować się lekkością i zdolnością cyrkulacji powietrza.

Kurtki rowerowe dla bezpieczeństwa

Cechą, na jaką powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru kurtki na rower są odblaskowe wstawki, które zapewnią nam doskonalą widoczność nawet po zmroku. Takie rozwiązanie to gwarancja bezpieczeństwa. Możemy zdecydować się również na kurtkę w stu procentach odblaskową – wtedy na pewno nie zostaniemy przeoczeni na drodze.

Castelli Riparo Rain Kurtka rowerowa żółta fluo + ebon – dostępna tutaj

Szeroki wybór funkcjonalnych, a zarazem modnych kurtek na rower dedykowanych mężczyznom i kobietom znajdziesz pod tym adresem: https://www.rowertour.com/c/397/kurtki .

Dodaj komentarz