Opony rowerowe Schwalbe Hurricane i Schwalbe Land Cruiser

Popularnym podziałem opon rowerowych jest ten na opony zwijane i drutowe. Czym się różnią? W jakiej sytuacji wybrać poszczególny model? Dziś kilka słów o tym, kiedy warto zwrócić uwagę na drutowe opony Schwalbe Hurricane, a w jakich sytuacjach rozsądniej wybrać bardziej „kompaktowy” model.

Opona drutowa, a zwijana

Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma typami jest ich elastyczność. Opona zwijana, jak sama nazwa wskazuje wykazuje się dużą zdolnością do swobodnej zmiany kształtu, dzięki czemu bez problemu możemy zabierać ją ze sobą np. jako oponę zapasową. Od drutowej jest również znacznie bardziej lekka.

Te zalety opony zwijanej nie będą odpowiadały jednak każdemu. W opozycji do niej stoją opony drutowe, wśród których szczególnie dobrą jakością odznaczają się opony Schwalbe. Szczególnie wart uwagi jest model Schwalbe Hurricane, który możesz nabyć tutaj. Choć cięższe i nieskłonne do zwijania, wyróżniają się przede wszystkim znacznie niższą ceną, niż zwijane odpowiedniki. Warto zainteresować się również modelem Schwalbe Land Cruiser, który możesz wypróbować pod adresem: https://www.rowertour.com/p/40888/schwalbe-land-cruiser-28-kg-sbc-ts-opona-drutowa.

Opony drutowe Schwalbe to idealna propozycja dla miłośników amatorskiego kolarstwa – głównie w lekkich warunkach.

Zalety opon rowerowych Schwalbe Hurricane

Popularna teoria mówi, że opony drutowe są wykonywane z gorszych materiałów, niż zwijane, oraz że cechują się mniejsza wytrzymałością. Opony Schwalbe Hurricane zaprzeczają temu mitowi – wykonane z dobrej jakości mieszanki gumy, o trzecim stopniu zabezpieczenia antyprzebiciowego zapewniają pełen komfort jazdy. Toczą się lekko i cicho, co sprawia, że w lekkich warunkach sprawują się idealnie.

Reasumując:

  • Opony zwijane, dzięki małej wadze i elastyczności polecane są tym, którym zależy na maksymalnie niskiej wadze roweru. Ze względu na ich wyższą cenę, sięgają po nią głównie zapaleni miłośnicy sportów rowerowych. Opony rowerowe zwijane to również doskonały sposób na wygodne transportowanie opony zapasowej.
  • Opony drutowe to wybór idealny dla tych, którzy jeżdżą na rowerze jedynie rekreacyjnie. Są znacznie tańsze, a nowoczesne technologie sprawiają, że wykazują się lepszą niż niegdyś jakością, czego doskonałym przykładem są opony Schwalbe.

 

Dodaj komentarz