Smary rowerowe – sposób na długą sprawność jednośladu

Długotrwałą sprawność roweru należy utrzymywać nie tylko poprzez regularną wymianę zużytych części. Sztuką jest sprawić, aby poszczególne elementy roweru nie ulegały eksploatacji zbyt szybko. Smary rowerowe oraz akcesoria do pielęgnacji roweru sprawią, że twój jednoślad na długo zachowa nie tylko doskonały stan techniczny, ale i nienaganną prezencję.

Oleje i smary rowerowe. Jak ich używać?

Szczególnej pielęgnacji powinien podlegać układ napędowy naszego roweru. To właśnie on zużywa się najprędzej, stale wykonując ciężką pracę. Każdemu rowerzyście powinno zależeć na tym, ażeby system napędowy działał bezgłośnie i bez oporu. Sposobem na to jest regularne stosowanie smarów rowerowych oraz specjalnych olejów, dostosowanych do różnych części i rozmaitych materiałów. Atrakcyjną ofertę smarów rowerowych, które pozwolą ci zadbać o układ napędu znajdziesz tutaj: https://www.rowertour.com/c/11/narzedzia-i-smary-rowerowe.

Zapobiegajmy korozji

Rower niemal w całości wykonany jest z różnorakich metali, a zatem jest narażony na korodowanie. Dobry odrdzewiacz powinien znaleźć się w zapasach każdego rowerzysty. Z nim będziesz mógł regularnie usuwać choćby i najmniejsze plamy rdzy. Warto zainwestować także w preparat gruntujący, który ochroni rower przed korozją w przyszłości.

Odtłuszczanie

Części roweru pozostające w układzie napędowym powinniśmy również regularnie odtłuszczać. Stałe traktowanie ich smarami i olejami powoduje przyleganie różnego typu zanieczyszczeń. Odtłuszczacz do roweru pozwoli na zachowanie nienagannej higieny, ale i przedłużenie żywotności poszczególnych części.

Czystość to podstawa

W całym asortymencie produktów do pielęgnacji roweru nie może zabraknąć tych podstawowych – dedykowanych jego dokładnemu czyszczeniu. Warto mieć w zanadrzu ścierki, szczotki cz skrobaczki, które pozwolą na usunięcie rozmaitych zanieczyszczeń z każdej części naszego jednośladu. Pamiętajmy szczególnie o akcesoriach do czyszczenia łańcucha i kasety. Regularne dbanie o higienę naszego roweru sprawi, że ten posłuży nam znacznie dłużej, zachwycając nienaganną prezencją.

Dodaj komentarz